Kur slēpjas veselība un slimība?
12. aprīlis, 2024 pl. 21:11,
Nav komentāru
❌Ārējie faktori – vīrusi, baktērijas, zemas kvalitātes ēdiens un pilsētas piesārņotais gaiss ir vide, kurā atrodamies nepārtraukti. Lielākoties no šiem ārējiem faktoriem īsti nevar izvairīties. Tad kāpēc ir cilvēki, kuru veselība ir katastrofāla, bet ir cilvēki kuri dzīvi nodzīvo kopumā būdami veseli? Kur tad īsti atrodas veselības un kur slimības noslēpums?
Strādājot slimnīcā, kā medmāsa, vēroju pacientus, un pirmo reizi man radās iedīglis sajūtai, ka atveseļošanās process ir tikai daļēji atkarīgs no medicīniskajām darbībām. To arī apstiprināja mani kolēģi sakot, ka esam izdarījuši visu medicīniski iespējamo, tagad viss ir atkarīgs, kā organisms uz to noreaģēs. (patiesībā arī šobrīd mediķi nereti piederīgajiem saka stipri līdzīgus vārdus).
✅Novēroju, ka tie cilvēki, kuri, lai arī saslimuši, dziļi būtībā ir cerību pilni un galvenais - pilni ar dzīvot gribu, atveseļojas daudz straujāk, veiksmīgāk un bez komplikācijām, nekā tie, kuri būtībā ir pilni ar rūgtumu, naidu, skaudību, bailēm un neapmierinātību.
Pēc vairākiem gadiem, kad iepazinos ar ārsta, homeopāta, bakteriologa un Baha ziedu terapijas pamatlicēja E. Baha teoriju kurā viņš secināja: „Galva (domas un smadzenes) spēj viedi kontrolēt visu orgānu norises cilvēka organismā. Rāmas un mierīgas domas, kā arī cilvēka laimes izjūta nodrošina to, lai cilvēks būtu vesels.” Viņš uzskatīja, ka visi traucējošie jeb postošie emocionālie un prāta stāvokļi (bailes, raizes, nomāktība u.c.) deformē cilvēka dabisko emocionālo stāvokli, cilvēks sāk justies nelaimīgs. Šī ziņa caur nervu sistēmu tiek nodota konkrētiem orgāniem un audiem kā galarezultāts cilvēkam rodas slimība fiziska, vai emocionāla.
Viņš, būdams arī ārsts, ķirurgs, bakteriologs, homeopāts, un Baha ziedu terapijas pamatlicējs izdarīja būtisku secinājumu:
“Uzņēmību pret slimībām un slimības iznākumu būtiski ietekmē cilvēka individuālais emocionālais stāvoklis.”
✅Proti, nevis slimība ir tā, kas ietekmē cilvēka emocijas, bet otrādi - emocionālais stāvoklis ietekmē saslimšanu un slimības gaitu. Mums katram ir savs raksturs. To veido mūsu simpātijas, antipātijas, idejas, domas, vēlmes, ambīcijas utt. Raksturs kā zināms nav materiāls, teiksim, ka raksturs slēpjas prātā, un prāts ir mūsu visjūtīgākā daļa.
✅Prāts (nevis smadzenes, vai kāds cits orgāns) ir vieta, kur rodas domas. Domas ir tās kuras izraisa noteiktas emocijas un cilvēka ķermenis uz to dažādi reaģē. Tā ir vieta, kur cilvēks pats sev rada veselību vai tieši pretēji slimību. Mehānisms, kā tas notiek, mūsdienu zinātnē tiek intensīvi pētīts (jo prātu, domas un emocijas nevar tā vienkārši aptaustīt, izmērīt vai nosvērt), bet, šaubu nav, ka tieši domas un emocijas kādās dzīvo cilvēks būtiski ietekmē viņa pašsajūtu, veselību un arī noteiktu orgānu darbību organismā.
❗️No tā var izdarīt secinājumu - slimība ir pēdējais posms kāda spēcīgi postoša dzīves uztveres un reakcijas stāvokļa iedarbībai, proti, slimība ir sekas. Kaut arī šķietami nežēlīga, savā būtībā slimība ir labdabīga, tā liek apstāties, pievērsties sev, pārskatīt savas vērtības un attieksmi gan cilvēkam pašam pret sevi, gan pret apkārtējiem.
Baha ziedi prāta un ķermeņa veselībai!
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.