Par pārlieku augstu atbildības sajūtu!
- “Esmu zaudējis dzīvesprieku”,
- “Man ir liela atbildības sajūta darba un pienākumu priekšā”,
- “Es nedrīkstu padoties!”,
- “Lai cik smagi tagad ietu, man ir jāiztur.”
Cilvēks nogurst, jo strādā pāri saviem spēkiem. Tajā pašā laikā viņš neatsaka palīdzību citiem un negaida par to pateicību. Cilvēks, kurš atrodas šādā postošā stāvoklī ir uzticams un izturīgs – ja devis vārdu, tad turēs to, kaut darbosies pāri saviem spēkiem. Viņš ir „darba rūķis”, ģimenes un kolektīva stiprais balsts. Savas intereses vienmēr pakārto citu cilvēku vajadzībām!
Raksturīgākie izteicieni, atrodoties šajā postošajā stāvoklī :
- „Viss uz maniem pleciem”,
- “Kamēr varu, tikmēr daru”,,
- „Es jūtos par visu un visiem atbildīgs”,
- „Tas ir mans pienākums”.
Ļoti raksturīgi ir tas, ka cilvēks atrodoties šādā postošā stāvoklī nelūdz palīdzību un nelabprāt pieņem, ja kāds viņam to piedāvā. Pats cilvēks bieži saka: “Paldies, es pats tikšu galā.” “Es devu vārdu, man tas pašam ir jāizdara.” Šajā postošajā stāvoklī nonācis cilvēks ir uzņēmies atbildību par visu un visiem, bet aizmirsis pašu galveno – sevi.
Stāvoklim progresējot, šie cilvēki nemaz negaida, ka dzīvē ir iespējams gūt arī prieku. Ir sajūta, ka daudz strādāt ir labākais veids kā nedomāt par sevi, savām vajadzībām, problēmām un dzīves jēgu. Sievietes, atrodoties šajā postošajā stāvoklī, kļūst vīrišķīgas savās domās, rīcībā un attieksmē pret sevi un apkārtējiem. No tā nereti cieš (vai nespēj izveidoties) attiecības ar pretējo dzimumu.
Lai līdzsvarotu pārmēru lielo atbildības sajūtu, cilvēks spētu uz saviem pienākumiem paskatīties mazliet vieglāk, mainītu sakāpināto “visu varu” attieksmi, kā arī atrastu emocionāli jaunu veidu kā veikt darba pienākumus ar prieku un neuzņemoties pārmēru lielu atbildību var lietot līdzekli, kas pagatavots no ozola (Oak) esences. Tāpat ir ļoti būtiski cilvēkam izprast savu postošo emocionālo stāvokli un apzināti pievērst uzmanību savai pār atbildības sajūtai.
- atjaunojas spēks,
- zaudētais prieks par dzīvi, notikumiem un darbu.
- cilvēks sāk apzinātāk just savas vajadzības un spēku robežas,
- spēj deleģēt darbus,
- lūgt un pieņemt palīdzību,
- sievietēm līdzsvarojas sievišķības un vīrišķības balanss.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.