Kādos gadījumos var palīdzēt Baha ziedu terapija?
1. Postoši emocionāli stāvokļi - Nemiers, sliktas priekšnojautas, neskaidras bailes, kritizēšana, neiecietība, vājums, neziņa, izmisums, nespēja gūt mācību no pieļautām kļūdām, ierobežojums, netaisnības izjūta, sapņainība, nepatika pret savu ķermeni, pārpūle, šaubas, bezcerība, egocentriskums, dusmas, greizsirdība, skaudība nostaļģija par pagātni, nespēja uzsākt dienu/darbu, nepacietība, sevis salīdzināšana ar citiem, bailes, skumjas, kurām nevar nosaukt iemeslu, pārmērīga atbildības sajūta, nogurums, bezspēks, nepamatota vainas izjūta, sevis kritizēšana, pārmērīgas bailes par citiem (bērniem, tuviniekiem), žēlums, panika, kategoriskums, neizlēmība, šoks, izmisums, pamestības sajūta, pārlieku liela sajūsma, kontrole, nespēja pielāgoties jaunajam, skumjas, domas, kas riņķo pa galvu, nevar tikt no viņām vaļā, neziņa par savu vietu dzīvē, apātija, aizvainojums.2. Emocionālas trauma – tuva cilvēka nāve, šķiršanās.
3. Emocionāla iestrēgšana – cilvēks „atgriežas” (fiziskas vai emocionālas) traumas notikumā. Cilvēks bieži stāsta par traumu vai notikumu, kā tas notika, cik šokējoši, briesmīgi tas bija, kā jutās, cik stipri sāpēja, kā ārsti „glāba” u.t.t. Cilvēks stāsta arī tad, ja par šo notikumu viņam īpaši nejautā. Sarunas laikā šī tēma pati it kā izvēršas.
4. Fiziska trauma, kā, piemēram, lūzums, izmežģījums, sasitums, sastiepums, apdegums, apsaldējums, grieztas brūces. Terapija līdzsvaros traumas izraisīto šoka stāvokli organismā, tādejādi veicinot bojātā locekļa, vai ķermeņa daļas dzīšanas procesu bez komplikācijām. Nepieciešams izmantot iespējami ātri pēc tam, kad iegūta trauma paralēli klasiskās medicīnas ārstniecības metodēm (ģipša, elastīgo saišu lietošanas, bojātās vietas sašūšanas u.c.). Terapija būs efektīva ar komplikācijām noritošas traumas dzīšanas gadījumos (nepareizi saaudzis lūzums, nedzīstošas brūces).
5. Visa veida depresīvie stāvokļi – veģetatīvā distonija, grūtnieču toksikoze,pēcdzemdību depresija, pavasara vai rudens depresija.
6. Ādas problēmas – alerģijas, ekzēma, psoriāze, neirodermatīts
7. Gremošanas traucējumi (aizcietējumi, caurejas, kairinātas zarnas sindroms).
8. Miega traucējumi – nespēja iemigt, vairākkārtīga mošanās naktī.
9. Valodas raustīšana vai stostīšanās, acu mirkšķināšana Enurēzes gadījumā, Bronhiālās astmas gadījumā, Imunitātes stiprināšanai (biežas iesnas, klepus, vīrusu vai baktēriju infekcijas).
10. Pēc ilgstošas slimības vai stipru zāļu lietošanas (piem. antibiotikas).